Skip to main content

گروه رابین

این شرکت در سال ۱۳۹۴ با شماره ۴۸۵۸۵۰ به عنوان مجری طرح های عمرانی و با تصویب اساسنامه در سال ۱۳۹۴ فعالیت رسمی خود را در قالب یک شرکت مستقل آغاز نمود.

ارائه طرح های شهرسازی، معماری، نقشه های تفکیکی، آماده سازی و سایر اقدامات لازم برای ایجاد شهرهای جدید نسبت به نیاز مورد نظر جامعه کارفرمایان و یا از طریق خریداری و تملک و یا صلح حقوق بر اساس آیین نامه های مصوب مجمع عمومی.

مشاوره سرمایه گذاری

سیاستهای رابین اهداف و برنامه‌ها بهره‌وری منابع را به حداکثر می‌رساند.طرح واجرای عملیات را مدیریت ،و ارتباطات و مکانیسم‌ها را تعریف می‌کند. پروژه‌ها نیاز به دستیابی به اهداف خود از جمله اتمام در زمان مقرر با بودجه‌ی مصوب و با الزامات کیفی مورد نظر دارند. رابین دارای مزیت‌هایی همچون مدیریت خودکار فعالیت‌ها، ساده سازی برآوردها و حساب‌ها، برنامه ریزی و زمان‌بندی، مدیریت تخصیص بارکاری و مدیریت اسناد هستند که می‌تواند پروژه‌های چندگانه را مدیریت کند و فرایند آن‌ها را تحت نظارت داشته باشد.

بخش مهم در طراحی ، شناخت امکانات، محدودیت ها، نقاط ضعف و قوت پروژه می باشد. در این مرحله، با جمع آوری اطلاعات میدانی و بررسی موقعیت ، داده ها و آمارهای موجود، مقررات و ضوابط ملی و منطقه ای و دریافت نظرات و نیازهای کارفرما، دور نمایی از کلیت پروژه بدست می آید و فاز مطالعاتی پروژه را تشکیل می دهد. بخشی از خدماتی که در مرحله مطالعات اولیه توسط طراحان ارائه می شود شامل مطالعات امکان سنجی و تحلیل میزان موفقیت پروژه با توجه به نیاز در طراحی است. بررسی داده های ناشی از این مطالعات کمک شایانی به تعیین کاربری پروژه و تناسب زیر بنای بخش های مختلف در طراحی معماری می نماید. این خدمات به خصوص برای کارفرمایان بخش خصوصی بسیار حیاتی و ثمر بخش خواهند بود که به صورت تخصصی مطالعات امکان سنجی Feasibility study را می توانند انجام داد.بی تردید حساس ترین و پر چالش ترین بخش در فرآیند طراحی ، تبدیل ایده به فرم است. این مرحله همان خلق فرم است. نحوه تبدیل ایده به فرم به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از آن جمله می توان از کانسپت پروژه، تجربه طراح و مجموع فرم ها را نام برد.معمولا تصویر اولیه فرم پروژه در یک لحظه در ذهن طراح شکل می گیرد اما تکمیل و تطبیق آن با ایده های معماری از یک سو و با عملکرد های مورد نیاز پروژه از سویی دیگر، موجب زمان بر شدن این فرآیند میگردد و مهم ترین نقش را در ادامه روند تکمیل طراحی معماری بازی می کند و این در مرحله اول پروژه به تدریج شکل می گیرد. در مرحله ی خلق فرم، بر اساس درک و تجربه مهندسان معمار از مباحث سازه ای، تاثیر متقابل سازه و معماری و معماری داخلی و تاسیسات مکانیکی و الکتریکی بر یکدیگر مورد توجه قرار گرفته و هر چه دانش طراح در این حوزه بیشتر باشد، در طراحی معماری ایده پروژه بیشتر ساخته و پرداخته و تکمیل می شود. گاهی نیز با تاکید مضاعف بر ساختار سازه ای، فرم معماری بر اساس قواعد سازه ای شکل می گیرد.
.

ابداعات

سنگ در سایز اسلب بسیار ارزنده بوده و بعضا کمیاب یا نایاب هستند، از این رو جهت حفظ و نگهداری آنها نسبت به شکستگی و ترک، نیاز به روش اجرای صحیحی می‌بود که مانع از ترک خوردگی سنگ شود. گروه رابین ابداع کننده سیستم نصب مکانیکال سنگ در ابعاد اسلب بیشتر از یک متر است. طراحی، ساخت و اجرای جزییات نصب در انحصار این گروه می‌باشد.

گروه رابین برای اولین بار در جهان در پروژه‌ی بازار بزرگ ایران به کمک متخصصان ایرانی موفق به طراحی و اجرای سیستم نصب مکانیکال شده است.از مزایای این سیستم می‌توان به تعمیر و نگهداری تاسیسات پنهان پشت سنگ در موارد لزوم به جهت جلوگیری از تخریب این گنج طبیعی اشاره کرد.

WhhatsApp Chat
Send via WhatsApp